چاپ سی دی

آشنایی با صنعت چاپ روی سی دی

یکی از عمده عملکردهایی که برای سی دی یا دی وی دی هایی که برای فروش بصورت نرم افزار, آموزشی و دیگر موارد که صورت میگیرد نیاز اصلی ظاهر آن دی وی دی یا سی دی میباشد.

چاپ روی سی دی یا چاپ روی دی وی دی یکی از بخش های اصلی می‌باشد که با آن موضوع سی دی یا دی وی دی به شخص مصرف کننده میرسد! کیفیت چاپ مهمترین بخش بعد از طراحی طرح برای چاپ میباشد که کار را جذاب و زیبا کند.
چاپ سی دی در طول زمان دارای پیشرفت‌های بسیاری بوده است.در ابتدا چاپ روی سی دی به صورت غیر مستقیم بوده و لیبل روی سی دی را در چاپ خانه چاپ کرده و در مرحله بعد دایکات شده و در انتها روی سی دی چسبانده شود و متاسفانه دقت بسیار و زمان زیادی صرف این عمل می‌شود .

به دلیل این که این عمل غیر اصولی بوده در مواردی باعث اجرا نشدن سی دی یا دی وی دی می شود که از ایرادات این کار بوده نوع چاپی دیگر بر روی انواع دیسک وارد صنف چاپ سی دی شد چاپ سیلک اسکرین بوده که به صورت تک رنگ بوده و یا به صورت چند رنگ ولی تفکیکی که دارای کیفیت خیلی بالایی نمیباشد.در این نوع چاپ تصویر مناظر و یا صورت توسط افرادی که مهارت بالایی پیدا کرده اند شدنی است ولی با کیفیتی پایین که هر مصرف کنندهای حاضر به انجام این چاپ نیست وبیشتر برای کارهایی قابل استفاده است که زمینه تک رنگ و نوشته باشد!
در سالهای بعد با ورود دستگاه افست و سیلک اسکرین ترکیبی دیگر سختی و خرابی دیسک ها بعد از چاپ و کندی در زمان تحویل به پایان رسید.خروجی ساعتی ۳۵۰۰ عدد تا ۵۰۰۰ عدد سی دی همراه با کیفیت بالا از مزایای چاپ افست می باشد و از نقاط ضعف این است که برای چاپ نیاز به فیلم زینک بوده و برای کسانی که تعداد پایین سفارش دارند به صرفه نمی باشد و بیشتر در سفارشهای تیراژ بالا به کار میرود!

به همین دلیل نوع دیگری از چاپ وارد بازار شده که توسط پرینترهای کانن و اپسون ( Canon & Epson ) که حدودا میشود گفت که برای مصرف خانگی ساخته شده اند اقدام به چاپ سی دی با کیفیت خیلی بالایی که حتی می شود گفت از افست بالاتر است انجام می شود این پرینترها در تعدادهای ۱ و ۸ و ۱۲ عددی خروجی دارذ.

در چاپ دیجیتال دیسک‌ها باید بعد از چاپ با موادی که به عنوان فیکسر ( یووی) شود زیرا این پرینترها جوهر افشان بوده و حلال این جوهر ها آب می باشد و در صورت مرطوب شدن روی دیسک به هر دلیل جوهر پخش شده و چاپ باطل یا خراب میشود و در این چاپ نیاز به هیچ گونه هزینه اضافی (فیلم و زینک) نیست و در هر تعدای با قیمت مناسب و معقول به صرفه است.

لازم به ذ کر است با وجود این دستگاها هر کس امکان ایجاد یک چاپ خانه کوچک در محل کار خود را دارد.

اما برای انجام این امور نیاز به محیطی بهتر و تخصصی میباشد که برای این موارد که بتوان صفر تا ۱۰۰ این موارد را انحام داد بهتر است به متخصص این امر مراجعه کرد.

برای اطمینان از کیفیت و انواع چاپ میتوانید با ما از طریق فرم تماس یا شماره های مجموعه در تماس باشید.

, , , ,

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.